Plavba lodí s Tai chi se Sofií Ritterovou

MSC Splendida*****

21. - 30.10.2024
Číslo zájezdu:  24PL1MSCPA43Program B
Doprava: Vlastní
Strava: Plná penze
Délka pobytu: 10 dní 9 nocí
Plavby lodí
Plavba lodí
lokalita:
Středozemí

Středozemí

Loď vyplouvá z přístavu Janov nebo Benátky, záleží na druhu plavby

Cvičební styly:
Tai-chi

Tai-chi

Čínské bojové umění, jenž je zaměřeno na zlepšení zdraví a kvality života.

Zaměření:
Bojové
Sofie Ritterová
Lektoři:
Sofie Ritterová
Ritterová

Sofie Ritterová

Specializace:
 • Tai-chi
Více informací
Rezervační záloha 7 000,-Kč nejpozději do 30.3.2024, později není garantována dostatečná kapacita ani cena. Možnost přikoupení dopravu autobusem do přístavu
Novinka
31 990 
Termíny a ceny
Informace o hotelu
Poloha
Program zájezdu
Výlety a zajímavá místa
Termíny a ceny
Termín Délka pobytu Strava Doprava Program Cena
21. - 30.10.2024 (Program B)
31 990 
Termín
21. - 30.10.2024
Délka pobytu
10 dní / 9 nocí
Strava
Plná penze
Doprava
Vlastní
Program
Plavba lodí s Tai chi se Sofií Ritterovou - Program B
31 990 
Info

Ceník

Dospělý ve vnitřní kajutě 31 990 
Dospělý v kajutě s oknem 35 540 
Dospělý v kajutě s balkonem 38 390 
Dospělý v jednolůžkové vnitřní kajutě 42 490 

Příplatky a slevy

Transfer z Prahy, Jihlavy, Humpolce, Velkého Meziříčí 890   / osoba/pobyt
Nápojový balíček E-Easy Plus 12 600   / osoba/pobyt
Nápojový balíček E-Easy 9 000   / osoba/pobyt
GČP Rozsah 08 (Svět do 50 000,-) 0 % spoluúčast 2 420   / pobyt
GČP Rozsah 06 (Evropa do 30 000,-) 0 % spoluúčast 1 150   / pobyt
Doprava klimatizovaným autobusem 2 000   / pobyt
Necvičící -1 000   / pobyt

Cena zahrnuje

 • ubytování ve zvoleném typu kajuty
 • každodenní úklid kajuty
 • plná penze
 • nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
 • autobusová doprava do/z přístavu
 • řístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
 • cvičení podle druhu programu, viz záložka "Program zájezdu"
 • služby delegáta
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • fakultativní výlety plavební společnosti v destinacích
 • nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
 • nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)
 • transfery plavební společnosti v přístavech

Doplňující informace

 • *V případě nárůstu ceny paliva si cestovní kancelář vyhrazuje právo navýšit palivový příplatek.
 • Pobyt s programem bude realizován při minimálním počtu 10-ti cvičících osob, pokud není uvedeno jinak. Cestovní kancelář si vyhrazuje přizpůsobit program počtu a zdatnosti cvičících.
 • Slevy stejného druhu se nekombinují a nesčítají. Uplatnit lze takovou, která je pro klienta výhodnější nebo kterou si vybere.
 • Poskytnutí veškerých slev je podmíněno dodržením termínů splatnosti dohodnutých v cestovní smlouvě.
 • Nedílnou součást smluvního vztahu tvoří Všeobecné podmínky, Důležité informace, Reklamační řád, případně Přepravní podmínky, které si pozorně prostudujte ještě před uzavřením cestovní smlouvy.
 • Na základě zkušeností Vám doporučujeme uzavřít pojištění, které pokryje rizika spojená se stornem zájezdu.

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám nebo pošlete email.

Informace o hotelu
Poloha

Loď vyplouvá z přístavu Terst. Trasa plavby může být přizpůsobena aktuálním povětrnostním či politickým podmínkám.

Program zájezdu

Cvičení bude probíhat 1-2x denně v závislosti na programu.

 

Program zájezdu:

1. den: Příjezd do přístavu a nalodění – Terst, Itálie   09:00-19:00
Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

2. den:  Plavba na moři 
Plavba není jen o poznávání nových destinací. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech.

3. den: Katakolon (Olympie), Řecko  08:00-16:00 výlet
Během dopoledne zakotvíme u malinké vesničky Katakolon. Nás však bude daleko více zajímat Olympia. Zapalovaly se zde olympijské ohně, byl zde první stadion, opravdový kus historie. Opět zde máme připraven autobusový výlet do 40 km vzdálené Olympie. Pojeďte se s námi toulat historií. Olympie byla svatostánek antického Řecka, nacházející se v Elidě, na východ od Pyrgu. V obecnou známost vešla jako dějiště antických olympijských her. V průběhu 19. a 20. století byly její pozůstatky odkryty a lokalita zpřístupněna veřejnosti. V roce 1961 byl na východním úpatí Kronova pahorku otevřen areál Mezinárodní olympijské akademie. V roce 1989 byl archeologický park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Počátky osídlení spadají do poloviny 2. tisíciletí před naším letopočtem a pravděpodobně už okolo roku 1000 před naším letopočtem se tu konaly náboženské slavnosti na počest nejvyššího řeckého boha Dia. V roce 776 př. n. l. se tu konaly první olympijské hry, o kterých se dochovaly záznamy. Ty se pak konaly pravidelně jednou za čtyři roky, než je roku 394 zakázal římský císař Theodosius I. Po návštěvě Olympie návrat do přístavu a osobní volno.
Cena výletu nezahrnuje vstup od areálu a muzeí cca 7-9€.Tento výlet je za příplatek*.

Pokud se nebudete účastnit výletu, můžete navštívit vesničku Katakolon nebo místní pláž využít ke koupání.

4. den: Piraeus (Athény), Řecko   07:00-18:00
Řecko, přístav Piraeus.  Opustíme loď a vydáme se na fakultativní výlet autobusem do centra města, kde si během cesty budeme povídat o historii Athén. Po příjezdu budeme obdivovat Athénskou Akropoli, muzea, Konstantinův oblouk, projdeme se kolem Chrámu boha Dia k Stadionu Olympico a během cesty u prezidentského paláce a parlamentu se podíváme na střídání stráží. Také zavítáme do Plaky, kde budete mít možnost nakoupit si suvenýry anebo si dát občerstvení v kavárničce. Individuálně v případě zájmu můžete navštívit Akropoli (vstupné cca 25€). V odpoledních hodinách se vrátíme zpět na loď, kde si vychutnáte pozdní oběd a můžete relaxovat na palubě lodi. Večer opěr skvělá večeře, divadla a zábava.
Tento výlet je fakultativní za příplatek*. 

5. den: Kusadasi, Turecko  07:00-15:00
„Ptačí ostrov” láká svým kouzelným panoramatem typického pobřežního letoviska s přístavištěm jachet, tyrkysem obarvenou vodní hladinou a řeckým ostrovem Samos na horizontu. Je ideální k prozkoumání západní části Turecka, proto je vyhledávaným resortem cestovatelů. Většina turistických atrakcí v Kusadasi se nachází v oblasti přístavu. Můžete si tu prohlédnout mj. některé dobré příklady hrázděných domů z 19. století. Přežívá i brána do starého města. Čtvrť bazarů, překypující množstvím tureckých suvenýrů, začíná přímo u doku. Asi 2 km od města se táhne nejvyhledávanější pás písku Kadinlar Denizi. Možnost fakultativního výletu MSC do blízkého Efezu, místa stavby Artemidina chrámu, jednoho ze starověkých 7 divů světa.

6. den: Istanbul, Turecko 10:00-23:00
Jen málo měst na světě, možná vůbec žádné jiné, se může pochlubit tak bohatou historií jako Istanbul. Město na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěká křižovatka obchodních cest mezi Evropou a Asií. Město, odkud se 1 600 let vládlo světové velmoci, ať to byla Východořímská a posléze Byzantská říše, nebo říše Osmanská. Dnes je Istanbul pulsující velkoměsto, ve kterém žije včetně předměstí na 15 milionů lidí. Přesto je centrum města relativně malé a většina hlavních památek se dá obejít pěšky. Mezi nejznámější památky patří Konstantinův sloup, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Palác Dolmabahce a pochopitelně Hagia Sofia.

7. den:  Plavba na moři
Uděláme si čas na své nové přátele z lodi a využijme volného dne na moři. Navštívíme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo jen tak lenošíme, relaxujeme.

8. den: Korfu, Řecko    13:00-21:00
Na ostrově Korfu se nachází stejnojmenné hlavní město, často také nazývané Kerkyra. Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum neboli "Corfu Old Town". V této části je Stará vojenská pevnost a krásná, monumentální promenáda Esplanáda. Pěkně kontrastuje s okolními úzkými uličkami a je lemováno řadou zajímavých budov. Za touhle promenádou je centrum města o rozloze 0,5 x 0,5 km. Na protějším konci náměstí se nachází útes spadající do Jónského moře, na němž byla v minulosti vystavěna benátská pevnost Palaio Frourio – tedy Stará pevnost.

9. den: Bari, Itálie  07:00-14:00
Přístavní město Bari, hlavní město oblasti Apulie, její provincie Bari, leží na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii. Je sídlem univerzity, významným střediskem průmyslu a obchodu. V roce 465 tu bylo zřízeno biskupství, které bylo pak v 10. století povýšeno na arcibiskupství. Od dobytí Itálie byzantskými vojsky v 6. století bylo Bari v držení Byzance, a to až do roku 1071, kdy je jako poslední državu východního císařství dobyli Normané pod vedením Roberta Guiscarda. Roku 1130 se stalo součástí Království obojí Sicílie a od roku 1282 neapolského království. V 16. - 18. století Bari upadalo, o další století později došlo k jeho novému vzestupu. Je zde pohřben sv. Mikuláš.

10.den:  Vylodění - Terst, Itálie 09:00-11:00, odjezd do ČR
Vstáváme brzy, protože si nemůžete nechat ujít připlutí lodi do přístavu. Ráno snídaně a po vylodění v dopoledních hodinách možnost prohlídky centra tohoto krásného města.

 

MOŽNOST PŘIKOUPENÍ DOPRAVY DO PŘÍSTAVU:

odjezdová místa Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Bratislava + 2000,Kč

odjezdová místa Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí + 2890,-Kč

odjezdové místo České Budějovice Flixbusem + cca 2000,-Kč (záleží na konkrétní ceně v okamžiku nákupu jízdenky)

 

Výlety a zajímavá místa