Perly tureckého pobřeží & jóga

Poznávání Turecka s Jógou

20. - 27.10.2023
Číslo zájezdu:  23TRPJOGAS42Program B
Doprava: Letecky
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 8 dní 7 nocí
Turecko
Turecká riviéra
lokalita:
Antalya
8059.jpg

Antalya

Kouzelné letovisko Antalya na jihozápadě Turecka oplývá jedinečnou scenérií, která je pro něj tolik typická – je totiž z jedné strany obklopeno mohutným pohořím Taurus a z druhé Středozemním mořem, jež svými tyrkysovými vodami omývá zlatavé písečné pobřeží. Této dlouhé šňůře písku, modravých mořských vln a barevných letovisek se také říká Turecká riviéra. Středisko Antalya navíc spadá do stejnojmenné provincie (Oblast Antalya) , která je doslova studnicí zajímavostí, přírodních i historických krás a skvělých příležitostí k provozování turistiky a nejrůznějších sportů.

Cvičební styly:
Jóga různých stylů

Jóga různých stylů

Různé druhy jógy

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Matouš Men, Denisa Koubková a další
Lektoři:
CAPRO Team
5427.jpg

CAPRO Team

Specializace:
Více informací
Poznávací zájezd se cvičením.
25 190 
Tisk
Na tento zájezd již není možné se přihlásit.
Termíny a ceny
Informace o hotelu
Poloha
Program zájezdu
Termíny a ceny
Termín Délka pobytu Strava Doprava Program Cena
20. - 27.10.2023 (Program B)
25 190 
Termín
20. - 27.10.2023
Délka pobytu
8 dní / 7 nocí
Strava
Polopenze
Doprava
Letecky
Program
Perly tureckého pobřeží & jóga - Program B
25 190 
Info

Na tento zájezd již není možné se přihlásit.

Ceník

Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji 25 190 

Příplatky a slevy

GČP Rozsah 06 (Evropa do 30 000,-) 0 % spoluúčast 726   / pobyt
GČP Rozsah 08 (Svět do 50 000,-) 0 % spoluúčast 1 560   / pobyt

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu,
 • letištní a bezpečnostní taxy,
 • palivový příplatek, zavazadla do výše 20 kg,
 • transfer z letiště na místo ubytování a zpět,
 • ubytování a uvedenou stravu,
 • služby průvodce a uvedený program s jednotlivé vstupy,
 • rafting 45 minut Saklikent,
 • cvičitelku jógy,
 • pojištění CK proti úpadku.

Doplňující informace

 • *V případě nárůstu ceny leteckého paliva si cestovní kancelář vyhrazuje právo navýšit palivový příplatek.
 • Pobyt s programem bude realizován při minimálním počtu 10-ti cvičících osob, pokud není uvedeno jinak. Cestovní kancelář si vyhrazuje přizpůsobit program počtu a zdatnosti cvičících.
 • Slevy stejného druhu se nekombinují a nesčítají. Uplatnit lze takovou, která je pro klienta výhodnější nebo kterou si vybere.
 • Poskytnutí veškerých slev je podmíněno dodržením termínů splatnosti dohodnutých v cestovní smlouvě.
 • Nedílnou součást smluvního vztahu tvoří Všeobecné podmínky prodeje leteckých zájezdů CK CAPRO, Důležité informace, Reklamační řád, případně Přepravní podmínky, které si pozorně prostudujte ještě před uzavřením cestovní smlouvy.
 • Na základě zkušeností Vám doporučujeme uzavřít pojištění, které  pokryje rizika spojená se stornem zájezdu.

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám nebo pošlete email.

Informace o hotelu
Poloha

Perly tureckého pobřeží & jóga

Program zájezdu

1. den
pátek 20.10.2023
Přílet do Turecka
Po příletu do Antalye se vydáme do jedné z nejkrásnějších oblastí Turecké riviéry a tou je Olympos. Za necelé 2 hodiny jízdy již budeme oddychovat v příjemném hotelu Olympos Village, který je zasazen v kouzelném piniovém háji. Okolí přímo vybízí k relaxaci a odpočinku.

Jen 3,5 km od hotelu se ukrývá poklidná vesnička Cirali, skoro jakoby se tu zastavil čas. Najdete tu příjemné restaurace, cukrárnu, malé rodinné obchody, nádhernou oblázkovou pláž Olympos a mnoho jiných přírodních krás.Nadaleko Cirali se nachází národní park, který proslul tajemnou, věčně hořící skálou (Yanartas). Podle bájné příšery chrlící oheň dostalo toto místo také název Chiméra. V dávných dobách tvořila Chiméra významný orientační bod pro mořeplavce. Když oheň uhasíte, po několika minutách se opět vznítí. Tento fenomén popsal již Homér v Iliadě.

Pokud nám to časové možnosti dovolí, nebudeme otálet a na horu se vydáme ještě ve večerních hodinách. V opačném případě plameny navštívíme za rozbřesku druhého dne, mosto ranní jógy.

2. den
sobota 21.10.2023
Demre (starověké město Myra), Kekova a neskutečný Kalkan
Po ranním probuzení s jógou se přesuneme do rodiště sv. Mikuláše, do Demre (cca 80 km, již samotná cesta je velkým zážitkem). Navštívíme zachovalé antické divadlo a impozantní komplex skalních hrobek, který svou propracovaností a tajemnou atmosférou bere dech a budí respekt.

Následně se vypravíme do laguny k ostrovu Kekova (cca 40 min), kde nás čeká plavba loďkou a pozorování pozůstatků antického města Simena, které se ve 2. století propadlo do hlubin moře. Voda je zde křišťálově čistá a tak zde můžete spatřit obvodové zdi potopených budov nebo třeba vyčnívající hrobku či schodiště vytesané do skály. Otužilci dostanou možnost si opodál zaplavat či zašnorchlovat.

Po plavbě se přesuneme do hotelu Happy Kalkan v Kalkanu (cca 1h 30 min), kde strávíme noc.

3. den
neděle 22.10.2023
Patara a dobrodružství v kaňonu Saklikent
Po příjemné ranní józe se vydáme na přejezd do Patary (30 min), kde si odpočineme v pohádkových písečných dunách. Budete mít příležitost udělat si nádherné fotky, projít se v písku nebo se vykoupat v moři, které je na tomto místě v dubnu již docela teplé.

Pláž v Pataře má nádechh exotiky, 18 km dlouhá a 300 m široká pláž vám vyrazí dech a budete na ni dlouho vzpomínat.

Až se dostatečně pokocháte Patarou, vyrazíme za dobrodružstvím. Čeká nás návštěva jednoho z nejdelších kaňonů v Evropě - Saklikentu. K nádherné krajině plné strmých útesů, dovokých peřejí řek a přírodních pramenů, se ale musíme přebrodit! Milovníci adrenalinu si mohou zakoupit tubing rafting a strávit 45 minut na divoké řece.

Kdo nebude mít odvahu, může čas využít k návštěvě tradiční restaurace na řece a pochutnat si na místních specialitách.

Večer se ubytujeme v hotelu Manas Park ve městě Oludeniz (cca 1h cesty), které se pyšní jednou z nejkrásnějších pláží světa.

4. den
pondělí 23.10.2023
Odpočinek u moře a návštěva motýlího údolí
Dnes nás čeká jóga, odpočinek, koupání a relaxace na pláži s bělostným pískem v Oludeniz.

Pokud se nechcete celý den jen opalovat, můžete se vydat do Údolí motýlů, které je přístupné pouze lodí nebo náročným trekem z vesnice Faralya. Odměnou vám budou panenské lesy, vodopády a pláž jen pro vás.

 5. den
úterý 24.10.2023
Romantika v modré laguně
Po ranní józe se vydáme lanovkou nad město na horu Babadag (1,5 km), kde dostane příležitost vyzkoušet paragliding a zažít nepopsatelný pocit svobody.... Koho adrenalin a hory nelákají, může relaxovat v hotelu.

Odpoledne navštívíme jednu  nejkrásnějších pláží světa, Modrou lagunu (2 km). Klidná hladina tyrkysového moře, jemný písek, nad vámi barevné paraglidy snášející se z hory Babadag...Čeká nás další noc v kouzelném Oludeniz.

 Pozn.: V dubnu a květnu je možné vyjet na horu Babadag pouze do výšky 1 200 m.n.m., ale i tak výhled stojí za to!

6. den
středa 25.10.2023
Město duchů Kayakoy, skalní hrobka Amintas a místní bazar
Ranní probuzení s jógou.

Dnešní výlet nás zavede do nedávné historie. V opuštěném městě Kayakoy (7,5 km, 15 min) už místní nenajdete. Přezdívá se mu město duchů. Kdysi tu žili Řekové a Turci ve vzájemném respektu, události první světové války je ale donutily městečko opustit. Dnes tu najdete pouze ruiny obytných domů a kostelů, škol.....

Po návštěvě výše zmíněného města vyrazíme do Fethiye (20 min), kde prozkoumáme staré město a skalní hrobku Amintas, ke které vede 100 schodů. Kdo je zdolá, tomu se naskytně úžasný výhled.

Nakonec zkusíme smlouvat na místním bazaru plném čerstvého ovoce, exotického koření, textilu a suvenýrů. Po osobním volnu se vrátíme zpět do hotelu v Oludeniz.

7. den
čtvrtek 26.10.2023
Mystický amfiteátr skrytý v horách
Ranní probuzení s jógou.

Se starověkou Lýkií se rozloučíme v antickém městě Termessos (200 km, 2 h 45 min). Kamenné město se nepodařilo dobýt ani Alexandru Makedonskému. Dnes tu mezi nádhernými horami najdete antický amfiteátr - místo se zvláštní atmosférou, která přímo vybízí k meditaci. Sedněte si na chvíli a ponořte se do vlastních myšlenek.

Odpoledně přejedeme do Konyaalti, kde nás čeká ubytování v luxuxním hotelu, který se rozprostírá mezi úpatím Tauru a krásnou písečnou pláží (cca 1 hod).

8. den
pátek 27.10.2023
Odlet do Prahy