Eva Blahušová

Blahušová Eva

Specializace:
Strečink, Pilates, Core and Stretch
Zájezdy lektora
Doc. PhDr. Eva Blahušová CSc. - profil
 • Docentka pro obor „vyučování tělesné výchově“- FTVS UK
 • Habilitační práce „Moderní formy cvičení ve vysokoškolské tělesné výchově“ obhajoba na FTVS UK v roce 1991.
 • Kandidátka pedagogických věd (CSc.) – obor teorie tělesných cvičení – obhajoba na FTVS UK v roce 1978
 • Doktorka filosofie (PhDr.) - obhajoba na FTVS UK v roce 1980
 • Absolventka FTVS UK – učitelství 2. stupně – obor Tělesná výchova-čeština – 1972
 • Tříletý trenérský kurz se specializací ZRTV: džezgymnastika – FTVS UK 1982
 • Cvičitel 1. třídy ZRTV - od roku 1988
 • Tříměsíční stáž na University of British Columbia ve Vancouveru (Sport, Health and Physical Education Program) v roce 1997 (kurz Stott Pilates Mat exercise).
 • Roční stáž na Brigham Young University in Provo – Utah jako učitel (Department of Exercise Sciences-Wellness program) v letech 2000 – 2001 (Kurz Polestar´s Pilates Fitness program)
 • Druhý evropský kongres aerobiku v Curichu 1992
 • Druhá National Education Conference „Uniting Our Community“ Pilates Method Alliance (Setting the Standards for Pilates Education) – 3.- 5. května 2002
 • Členka IDEA od roku 1993
 • Členka Pilates Method Alliance USA od roku 2007.
 • Vedoucí komise rytmické gymnastiky ASPV ČR (1989-95)
 • Členka České olympijské akademie (1993) – „Propagace rytmické gymnastiky u široké veřejnosti“.
 • Od roku 2009 souhlasné stanovisko UNIFY (Unie fyzioterapeutů) k udělování kreditních bodů.
 • Zařazena do encyklopedie Who is Who v České republice.

Odborná a pedagogická praxe

 • Od roku 1980 odb. asistentka (resp. docentka) na katedře tělesné výchovy MFF UK – specializace aerobik, zdravotní tv, od roku 2001 Pilatesova metoda, Wellness poradna
 • Vedoucí komise rytmické gymnastiky ASPV ČR (1989-95)
 • Spoluzakladatelka soutěže Miss aerobik (jako vedoucí komise rytmické gymnastiky ČR) v roce 1995 a soutěže ve sportovním aerobiku 1997
 • Lektorka aerobiku, kalanetiky, Pilates na mezinárodních kongresech u nás i v zahraničí (Curych 1991, Atény 1993, Vieste-Itálie 2002).
 • Organizátorka mezinárodních kongresů aerobiku a wellness-fitness (s mezinárodní účastí) v Praze od roku 1991 dosud (jeden až dva kongresy ročně s účasí 150 až 200 instruktorů).
 • Lektorka Pilatesovy metody na školeních fyzioterapeutů, učitelů a studentů fyzioterapie FTVS UK, asistentů VŠ, instruktorů fitness (i zahraničních) od roku 2000 dosud.
 • pro firmu Pragoversa (pro pracovníky zařízení sociální péče pro seniory)
 • Vedoucí Wellness studia v Praze 1 (Jindřišská ul.) od roku 1990 - cvičení pro veřejnost (Kalanetika, Pilates, Aerobik, Fit bally atd.).
 • Instruktorka aerobiku a Pilatesovy metody a wellness consultant na BYU v Utahu 2000-2001.
 • Semináře Pilatesovy metody pro firmu Pragoversa (pro pracovníky zařízení sociální péče pro seniory)
 • Semináře pro fitness instruktory s odbornou náplní, která je čerpána z nejnovějších poznatků (spojení s Pilates Method Alliance) zahraničních odborných publikací, zejména fyzioterapeutů – například: Pilates 1, Pilates 2, Super Pilates, Pilates pro děti, Pilates pro seniory, Pilates pro rehabilitaci, Pilates pro sportovce, Pilates pro speciální populaci, Pilates na bolesti v zádech, Pilates na židli, Standing Pilates, Pilates na velkém míči, Pilates s gumou, Pilates jóga...) – od roku 2001 více než 90 jednodenních seminářů.
  Poznámka: Účastníci seminářů vždy obdrží odborný metodický materiál k probírané problematice (viz Příloha Metodické materiály)
 • Pobytové zájezdy pro veřejnost se cvičením aerobiku a Pilates (Itálie, Český ráj).

Publikační činnost

Autorka 39 odborných knih, učebních textů a metodických materiálů.

Další
 • Odborné články – časopisy Základní a rekreační tělesná výchova, Taneční listy, Tělesná výchova mládeže – více než 30 článků
 • Popularizační články v časopisech (Strečink, Kalanetika, Aerobik, Pilates, Posilování, Osobní trenér, Wellness, fitness a další) - časopisy Wellness, Fit pro život, Muscle and fitness, Fit styl a další – více než 300 článků.
 • Metodické materiály na školení ZRTV – nakladatelství Sportpropag (14 publikací)
 • Seriál cvičení v televizi (Strečink pro neslyšící - 10 dílů, ČT 2 1998), Pilates pro veřejnost (reportáže red. Žmolíka - 3 díly, ČT 1 2004)
 • Rozhovory - Radiožurnál – redaktoři Václav Žmolík, Aleš Procházka – opakované rozhovory o Pilatesově metodě cvičení - 2001, 2002.
 • Videokazety a DVD s různými formami cvičení (1990-2010) – materiály na školení Fitness instruktor

Zájezdy lektora

Poloostrov Lantena
Fotogalerie

Týden plný pilates s Evou Blahušovou a Květou Pelantovou

Lanterna Sunny Resort

Chorvatsko
Istrie
lokalita:
Lanterna (Tar)
3471.jpg

Lanterna (Tar)

Tar je nevelká zemědělská obec (800 obyvatel) v západní Istrii, na vyvýšenině (110 m n. m.), poněkud stranou od moře nad ústím řeky Mirny do moře, 9 km severně od Poreče. Je nejsevernější součástí porečské hotelové aglomerace. Pod Tarem se prostírá Tarská zátoka (Tarska draga), u ní malá rybářská osada s vyhledávanou rybí restaurací Santa Marina. Cestovnímu ruchu slouží malý poloostrov Lanterna, kde se rozrostlo živé kvalitní stejnojmenné letovisko uprostřed pěkného lesoparku, známé své bohatou sportovní nabídkou.

Cvičební styly:
Fascial fitness

Fascial fitness

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...), Zdravotní cvičení, rehabilitace
Kristina Bertošová
,
Pilates s cvičebními pomůckami

Pilates s cvičebními pomůckami

Pilates: Druh cvičení, který lze zařadit do kategorie Body and Mind. Je to promyšlený systém cvičení zaměřený na získání optimálního tělesného a duševního stavu organismu jako celku s hlavním důrazem na zpevnění jeho centra – tzv. jádra neboli „power house“. Posiluje a tonizuje hluboký stabilizační svalový systém pomocí balančních cviků, vyrovnává svalovou nerovnováhu protahovacími a posilovacími cviky a celkově harmonizuje a pozitivně vylaďuje organismus. Jednoduše řečeno – je to pomalé systematické cvičení většinou v nízkých polohách na podložce, doplněné cvičebními pomůckami jako jsou overbally, therabandy, velké míče, balanční podložky apod. Pilates je vhodné naprosto pro každého a má neuvěřitelné výsledky. Pomůcky:
Theraband: elastická posilovací guma nebo také posilovací pás
Overball: malý míček využívaný jako cvičební pomůcka
Fitball: velký míč využívaný jako cvičební pomůcka.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Barbora Pidaničová, Martina Křížková a další
,
Core training

Core training

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Květuše Pelantová, Lenka Tydlitátová a další
,
Pilates

Pilates

Druh cvičení, který lze zařadit do kategorie Body and Mind. Je to promyšlený systém cvičení zaměřený na získání optimálního tělesného a duševního stavu organismu jako celku s hlavním důrazem na zpevnění jeho centra – tzv. jádra neboli „power house“. Posiluje a tonizuje hluboký stabilizační svalový systém pomocí balančních cviků, vyrovnává svalovou nerovnováhu protahovacími a posilovacími cviky a celkově harmonizuje a pozitivně vylaďuje organismus. Jednoduše řečeno – je to pomalé systematické cvičení většinou v nízkých polohách na podložce, doplněné cvičebními pomůckami jako jsou overbally, therabandy, velké míče, balanční podložky apod. Pilates je vhodné naprosto pro každého a má neuvěřitelné výsledky.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Petra Kubešová, Květuše Pelantová a další
,
Strečink

Strečink

Jedná se o protahovací a kompenzační cvičení. Strečink rozvíjí pohyblivost a ohebnost celého těla, napománá k udržování pružnosti svalů a šlach, zlepšuje kloubní pohyblivost, je prevencí svalové nerovnováhy a svalových a kloubních úrazů.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...), Zdravotní cvičení, rehabilitace
Pavlína Klepetková, Květuše Pelantová a další
Lektoři:
Květuše Pelantová
Obrázek1

Květuše Pelantová

Specializace:
Více informací
,
Eva Blahušová
Eva Blahušová

Eva Blahušová

Specializace:
 • Strečink
 • Pilates
 • Core and Stretch
Více informací
23.8. - 1.9.2024
Číslo zájezdu:  24HR1LAAPA34
Program B2
Doprava: Autobus
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 10 dní 7 nocí
9 950 
PiniaResort
Fotogalerie

Pilates na horách s Evou Blahušovou

Pinia Hotel & Resort****

Česká republika
Krkonoše
lokalita:
Špindlerův Mlýn
3603.jpg

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn leží u soutoku Labe a Dolského potoka v nadmořské výšce 710 m n. m. a žije zde okolo 1200 trvale žijících obyvatel. Výjimečné klimatické podmínky a rozmanitá horská příroda přispěly k tomu, že se Špindlerův Mlýn postupně přeměnil v jedno z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších středisek cestovního ruchu v České republice. Široké možnosti sportovního vyžití a možnost aktivního odpočinku jsou hlavními důvody, proč se Špindlerův Mlýn stal celoročně navštěvovanou lokalitou. Špindlerův Mlýn je nejen ideálním místem pro všechny druhy zimních sportů, ale celoročně nabízí také jedinečné možnosti vysokohorské turistiky, cykloturistiky a nepřeberné množství dalších sportovních aktivit.

Celé město leží na území Krkonošského národního parku. Rozloha města je 7 692 ha (cca 77 km čtverečních) a skládá se ze čtyř základních částí: Přední Labská, Labská, Bedřichov a Svatý Petr. Dominantou města se stal bílý železobetonový obloukový most v centru města, který byl postaven v roce 1911. V roce 1802 byl položen základní kámen pro zděný kostel svatého Petra a Pavla, který stojí dodnes.

O Špindlerově Mlýně se mluví ve starší literatuře jako o perle Krkonoš především kvůli své příznivé poloze uprostřed nejvyšších českých hor. Od května do října můžete vybírat z bohaté nabídky turistických cest v údolích i na hřebenech, které Vás provedou hlubokými lesy, nezkrotnými bystřinami, rozsáhlými horskými loukami nebo Vám poskytnou široké výhledy do krajiny. Zvlášť vhodná doba pro výletníky je druhá polovina léta a podzim, kdy celé údolí řeky Labe září překrásnými barvami, kdy rozkvétá symbol Krkonoš - hořec a kdy je možno sbírat zrající lesní plody.

Špindlerův Mlýn je ideálním východištěm celé řady turistických a cykloturistických tras. jízda na bobové dráze, jízda na koni a v kočáře, rybolov v labských peřejích, tenis, squash, bowling, sauna, fitnes, masáže, solárium, paragliding, rafting či jiný z adrenalinových sportů jako skálolezení, přemostění, slaňování a další. To je jen část z velké nabídky možností, vybrat si může opravdu každý. Večery pak můžete trávit s přáteli v místních restauracích, barech, hernách nebo diskotékách.

Cvičební styly:
Pilates

Pilates

Druh cvičení, který lze zařadit do kategorie Body and Mind. Je to promyšlený systém cvičení zaměřený na získání optimálního tělesného a duševního stavu organismu jako celku s hlavním důrazem na zpevnění jeho centra – tzv. jádra neboli „power house“. Posiluje a tonizuje hluboký stabilizační svalový systém pomocí balančních cviků, vyrovnává svalovou nerovnováhu protahovacími a posilovacími cviky a celkově harmonizuje a pozitivně vylaďuje organismus. Jednoduše řečeno – je to pomalé systematické cvičení většinou v nízkých polohách na podložce, doplněné cvičebními pomůckami jako jsou overbally, therabandy, velké míče, balanční podložky apod. Pilates je vhodné naprosto pro každého a má neuvěřitelné výsledky.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Petra Kubešová, Květuše Pelantová a další
,
jednoduché stabilizační prvky

jednoduché stabilizační prvky

,
Core and Stretch

Core and Stretch

\N

Zaměření:
Aerobní, posilovací, formování
Květuše Pelantová, Alena Vídeňská a další
,
Fascial fitness

Fascial fitness

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...), Zdravotní cvičení, rehabilitace
Kristina Bertošová
Lektoři:
Eva Blahušová
Eva Blahušová

Eva Blahušová

Specializace:
 • Strečink
 • Pilates
 • Core and Stretch
Více informací
15. - 17.11.2024
Číslo zájezdu:  24CZPINHRA46
Program BZ
Doprava: Vlastní
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 3 dny 2 noci
3 590