soukupova-profil

Soukupová Vendula

Specializace:
Intervalový trénink, TRX, Slow Toning, Port De Bras, Pilates, Bosu
Sportovní vzdělání a praxe:

Celý život se vzdělává v oblasti sportu. Má nespočet malých diplomů z různých akademií (např.: TRX z 3D Fitness, Bosu z IQ pohyb...), ale hlavně 5 let studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu, kde se nadále vzdělavá v oblasti kinantropologie.
To co ale dělá instruktora dobrým instruktorem není počet jeho diplomů, ale vztah k tomu, co dělá, chtíč se o věcech dozvídat stále nové poznatky, dobrý vztah k lidem, jeho energie a úsměv

Zájezdy lektora

Maminka dvou synů, které se celý život točí kolem sportu. Nejen vzdělání, kdy základní, střední i vysokou školu studovala sportovní, ale také volný čas, který vždy tráví aktivně. Po prvním porodu syna Tomíka se dostala na svůj výkonnostní vrchol, kdy reprezentovala Českou republiku v extrémně překážkových bězích. Po druhém porodu syna Kubíka jí začalo dávat smysl motto: "Cesta je cíl" a svůj aktivní život věnuje hlavně prožívání a dobrému pocitu.
Po vedení úspěšné firmy organizující dětské sportovní kroužky, příměstské tábory, atd. pracuje jako vyučující na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde se nyní rozhodla studovat doktorát. Studium je zaměřené na výzkum týkající se ženského hormonálního cyklu ve vztahu k aktivnímu životnímu stylu.

Motto -  „Cesta je cíl.“

 

Pravidelný rozvrh v ZŠ Zdenky Braunerové, Roztoky u Prahy:

 Pondělí   18:00 - 18:55    Pilates  
 Pondělí   19:00 - 19:55    Bosu  
 Středa   19:00 - 19:55    Pilates  
 Středa   20:00 - 20:88    Bosu Interval  

Zájezdy lektora

Orea Resort Sklář
Tip CK CAPRO
Fotogalerie

Sportovní víkend s Vendy Soukupovou

Orea Resort Sklář Harrachov ****

Česká republika
Krkonoše
lokalita:
Harrachov
3400.jpg

Harrachov

Nejznámější turistické a sportovní středisko západních Krkonoš. Harrachov je ideálním místem pro lyžaře, snowboard a běžkaře, golfisty i pěší turisty.

Cvičební styly:
Intervalový trénink

Intervalový trénink

Intervalový trénink je typem tělesné přípravy, který zahrnuje střídání rychlých úseků vyšší intenzity s úseky odpočinkovými.

Zaměření:
Aerobní, posilovací, formování
Lenka Tydlitátová, Petra Stejskalová a další
,
Slow Toning

Slow Toning

Intenzivní cvičení, které se zaměřuje na posílení a protažení celého těla. Slow Toning se provádí na pomalou hudbu. Kromě posílení svalů toto cvičení napomáhá k odstranění svalových dysbalancí a prevenci bolesti zad.

Zaměření:
Aerobní, posilovací, formování, Body & Mind (jóga, pilates...)
Sandra Nová, Jindra Bártová a další
,
Port De Bras

Port De Bras

Port De Bras je lekce Body and Mind, která byla vytvořena ruským tanečníkem a choreografem Vladimirem Snežikem a španělským instruktorem a trenérem Juliem Papim. PortDeBras® spadá do cvičení z řady Body& Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Jde o specifické propojení strečinku a prvků z tance-baletu. Plynulé sekvence pohybů v rytmu příjemné hudby protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci a působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Jde o cvičební program vycházející z pohybů klasického i moderního tance, které jsou doplněny pohyby pro funkční a efektivní, ale zároveň šetrné a přirozené, posílení i protažení svalů celého těla. Autoři označují Port De Bras jako tanečně-kondiční trénink pro všechny, tzn. nejde o lekci pro tanečníky, ale pro běžnou veřejnost, které je uzpůsobena mírou obtížnosti, postupným způsobem výuky, respektováním fyziologického rozsahu pohybů, důrazem na pozitivní zdravotní aspekty jednotlivých pohybů. Jako ostatní lekce Body and Mind přináší i tato psychickou relaxaci, a to díky estetice plynulých pohybů v harmonickém souladu s jedinečně motivující a zároveň i zklidňující hudbou, hlubokému pravidelnému dechu a koncentrací na vlastní tělo a jeho pohyb.

Lekce jsou vhodné pro všechny.Cvičí se v pohodlném oblečení, na boso, v ponožkách, popřípadě v baletních piškotech.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...), Taneční
Renata Berková, Petra Birnbaumová a další
,
Pilates

Pilates

Druh cvičení, který lze zařadit do kategorie Body and Mind. Je to promyšlený systém cvičení zaměřený na získání optimálního tělesného a duševního stavu organismu jako celku s hlavním důrazem na zpevnění jeho centra – tzv. jádra neboli „power house“. Posiluje a tonizuje hluboký stabilizační svalový systém pomocí balančních cviků, vyrovnává svalovou nerovnováhu protahovacími a posilovacími cviky a celkově harmonizuje a pozitivně vylaďuje organismus. Jednoduše řečeno – je to pomalé systematické cvičení většinou v nízkých polohách na podložce, doplněné cvičebními pomůckami jako jsou overbally, therabandy, velké míče, balanční podložky apod. Pilates je vhodné naprosto pro každého a má neuvěřitelné výsledky.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Barbora Pidaničová, Klára Juhosová a další
Lektoři:
Vendula Soukupová
soukupova-profil

Vendula Soukupová

Specializace:
Více informací
3. - 5.11.2023
Číslo zájezdu:  23CZSKLARA44
Program AB
Doprava: Vlastní
Strava: Polopenze
Délka pobytu: 3 dny 2 noci
4 290