noico

Plašilová Petra

Specializace:
Trauma-sensitive jóga, Jógová terapie, Dechová cvičení, Jemná jóga, Meditace, Dynamic jóga
Sportovní vzdělání a praxe:

- Svastha Yoga Therapy - Certified Svastha Yoga Therapy Teacher
- SOMATICKÁ JÓGA a JÓGOVÁ TERAPIE -
- TRAUMA - SENZITIVNÍ JÓGA - Certified Trauma Sensitive Yoga Facilitator
- BIODYNAMICKÁ BODY-TERAPIE - Biodynamic BodyTherapy s Elim Weidenfieldem
- BIODYNAMICKÁ MASÁŽ -
- Continuum Movement -

Propojení jógy a body-terapie je pro mě holistickým poznáváním člověka na mnoha úrovních, jež lze propojovat do jednoho celku. Každý z nás tak může vytvářet svou jedinečnou harmonii a rovnováhu, svou duhu, kterou obohacuje svět a lidi kolem. Ráda klienty provázím procesem vytváření a rozzáření „duhy“, kde i stíny přidají ten správný odstín barvy.

Měla jsem štěstí na inspirativní a laskavé bytosti, jako je Marcela Mikešová, Ganesh Mohan a Günter Niessen (Svastha yoga), David Emerson (Trauma-senzitivní jóga), A.G. a Indra Mohanovi a mnoho dalších osobností jógy, kteří spojují zdravotní a rehabilitační účinky jógy s psychologickými aspekty a vnímají člověka holisticky. Zároveň jsem začala s prvními pokusy s buddhistickými meditacemi vipassana a mettá (vhledu a milující laskavosti). Po několika letech meditací mě Bhante Sujiva provedl meditací smrti, v jejíž dimenzích jsem strávila asi týden a další 2 týdny se vracela zpět do této reality. Dalo by se možná s určitou nadsázkou říct, že smrt už je pro mě lépe pochopitelná a uchopitelná :-).

V současné době mě zajímá Continuum Movement, kde se propojením zvuku, dechu a pohybu člověk může dostat do kontaktu s prapůvodními silami, které tvoří tento svět.