Eva Janyšková

Janyšková Bc. Eva

Specializace:
Hormonální jógová terapie , Relaxační cvičení, Hathajóga, Cvičení pro těhotné, Cvičení pro seniory
Sportovní vzdělání a praxe:
  • Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy a diabetiky podle Dinah Rodrigues, klasické jógy a jógy pro seniory

    Více zde: https://www.vpohybu.eu/o-mne/

Jóga pro mě byla řadu let jen nezáživné pomalé cvičení, které jsem nechápala a ani chápat nechtěla. Věnovala jsem se řadě aktivit a vedla hodně uspěchaný život, který mi protékal mezi prsty. Až po návštěvě jógové hodiny v nejmenovaném studiu jsem se na základě souhry více událostí poprvé dívala na jógu, jako na něco jiného než jen pouhé cvičení, při kterém si protáhnu celé tělo. Z hodiny jsem si odnesla něco navíc, něco co nebylo možné specifikovat, ale vytvořilo to ve mně příjemný pocit, který přetrvával. Postupně jsem začala navštěvovat hodiny jógy a cvičit. Cítila jsem se čím dál lépe a začala se na svět dívat jinýma očima. Zprvu mě přitahovala dynamika a kontrola v přechodech, náročné pozice….dnes mě přitahuje porozumění vlastnímu tělu a mysli. Vše bylo najednou jednodušší, krásné okamžiky nebyly krásné, ale úžasné. Naopak negativní události nebyly tak hrozné a zjistila jsem, že vždy mají v sobě něco pozitivního a na to je třeba se soustředit. Nic se neděje bez příčiny, vše má své opodstatněné důvody. Jóga mě začala zajímat čím dál více, naučila mě přijímat věci takové, jaké jsou.  Naučila mě věřit, a já zjistila, že díky tomu věci fungují. Málokdo ví, že věci fungují pouze, když v ně věříme. Stačí, aby nepatrná částečka našeho JÁ nevěřila a nic fungovat nebude. Jak je to jednoduché a přitom tak těžké.

K tomuto objevení musí ale každý dojít sám. Nemá smysl lidi vést nebo jim radit. Stejně tak je to s jógou. Pokud si ji člověk nenajde, najde si ona jeho, ale samozřejmě si také vybírá. Ne pro každého z nás je cesta jógy ta „správná“. Je to návod, jak žít a vnímat všechny kvality života, které si mnohdy neuvědomujeme.

 

Více zde: https://www.vpohybu.eu/o-mne/