Čížková

Čížková Kateřina

Specializace:
Street dance, Pilates
Sportovní vzdělání a praxe:

Instruktor pohybové metody PILATES

Level I + II, úroveň MAT I – III a Ron Fletcher Towelwork

 

2011

Osvědčení o rekvalifikaci – Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti pohybové metody Pilates, absolvované v Pilates Academy pod vedením Mgr. Renaty Sabongui v roce 16.11.2011.

 

2013

Certifikát z workshopu– Michael Fritzke &Ton Vooght – Praha, 1.-2.6.2013

- Pilates a la Romana Kryzanowska

- Triadball (speciální míč vytvořený pro metodu Pilates)

- Choreografie na podložce, práce s páteří, nohou, ramen v rámci stability a pohybu těla.

 

2015

Cvičení pro zdravá záda - přednáška vedená Mgr. Terezou Semrádovou – Studio Fascinace 

Pilates workshop - Jérémie Perroud

Já a Pilates

Pilates jsem objevila ještě v době, kdy se o něm tolik nemluvilo, a pro mě nebylo známé, zhruba v roce 2009. A protože mě tato metoda bavila, chodila jsem pravidelně na hodiny do studia Body Style, kde jsem se naučila správně cvičit a dýchat. Bylo však období, kdy jsem se Pilates přestala věnovat, protože mým hlavním bodem bylo v tu dobu tancování. Paradoxem je, že právě tancování mě přivedlo k Pilates zpět, ale už ne jen jako žák, ale také jako lektor. Pilates bylo totiž mimo jiné vynalezeno i pro tanečníky, jelikož pomáhá posílit střed těla, který je pro tanečníky zásadní . Síla totiž vychází z tzv. powerhouse a umožňuje získat stabilitu centra pro jakýkoliv pohyb v tanci. Stále jsem navštěvovala hodiny Pilates s Qašou. A stále hledala něco, v čem budu dobrá, a Pilates bylo asi tím hlavním pohonem. Dalším pak byla inspirace od Leony „Qaši“ Kvasnicové, u které jsem tancovala. Ta mě přivedla k myšlence udělat si certifikát. Moji první lekci jsem vedla právě místo ní, a byla to dobrá zkušenost. Vše do sebe pěkně zapadlo. Učím už od roku 2010 a za tu dobu jsem zjistila, že lidé si nechtějí jen zacvičit, ale chtějí hlavně tzv. „spravit tělo“, tedy získat správné pohybové návyky, aby nebolely záda, krční páteř, měli pevnější, delší svaly, lepší cirkulaci krve, dobrou náladu, a zlepšili dýchaní, které je v Pilates zásadní. To, proč se Pilates věnuji je, že lidem pomáhá, pokud mají nějaké zdravotní problémy.

S výukou Pilates zapomenu na všechno ostatní a věnuji se jen lidem. Nejvíce mě těší, když u lidí vidím výsledky, když za mnou přijdou po lekci a řeknou, že se jim hodina líbila, nebo kde ještě učím. Co na Pilates nejvíc miluji? …, že funguje :)

 

Pravidelné lekce

Den Od Kde Co
Úterý 17:00 Factory Pro Smíchov  Pilates