Hana Bartošová

Bartošová Hana

Pohyb mám moc ráda, a tak se již po mnoho let stala mým velkým koníčkem instruktorská činnost. Přes nejrůznější dynamické lekce (step aerobik, taneční aerobik, posilovací hodiny) jsem časem objevila kouzlo klidnějších a plynulejších forem pohybu - jógy a PortDeBras.

Specializace:
Jóga nidra, Restorativní jóga, Vinyasa jóga, PortDeBras, Power yoga, Sound healing
Zájezdy lektora

Jako lektorka jógy působím od roku 2007, kdy pro mě jóga byla především báječným cvičením na protažení těla. Časem si mě získala více a dnes dnes ji považuji za jeden z nejkomplexnějších přístupů k člověku a jeho bytí. Je to cesta, na které se učíme vnímat naše možnosti, hranice a vnitřní sílu. A jak jsem se dostala k léčení zvukem? Když jsem byla na jógovém kurzu v Indii, učarovaly mě Tibetské zpívající mísy. Pak už to byl jen malý krůček k terapeutickým nástrojům a ke studiu sound healingu v Anglii.

PortDeBras™ je cvičení z řady Body& Mind, ve kterém plynulé sekvence pohybů v rytmu příjemné hudby protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci a působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Jednotlivé sekvence jsou inspirovány strečinkem, jógou, metodou pilates a jednoduchými prvky tance či baletu. Lekce jsou vhodné pro všechny, není tedy nutná předchozí zkušenost s tancem či cvičením.

Sound healing – léčení zvukem (podle ISH) spojuje účinky zvukové terapie a postupů, které vycházejí z moudrosti našich předků a moderního vědeckého výzkumu. Je to proces, který pomáhá uvolňovat bloky a harmonizuje tělo, mysl i duši.Na sezeních (individuálních nebo skupinových) používám různé terapeutické nástroje jako jsou gongy, tibetské mísy, křišťálové mísy, bubny, deštné sloupy, hlas, terapeutické ladičky, zvonky Koshi a další. Zvuk, který tyto nástroje vydávají je forma energie, která se dostává hluboko do buněčných struktur. Účinky vibrací si můžete představit jako zvukovou masáž. 
Pokud si chcete o mně přečíst více, podívejte se na www.naklidnevlne.cz

Sportovní vzdělání

  • Sound Healing Practitioner (od roku 2018): Sound Healing Practitioner for Individuals and Groups, SHA UK.
  • PortDeBras Instruktorka (od roku 2010) - PDB Introduction, Basic, Intermediate, Advanced, Floor, Band, Par Terre, Progression, Trainer (Face Julio Papi, Vladimir Snezhik).
  • Lektorka jógy (od roku 2007) - 500 RYT Yoga Alliance, Yoga Nidra Teacher Training, Restorative Yoga Teacher Training (L. Lasater), Vinyasa Yoga Teacher Training 300hrs (Sampoorna, India), Multistyle Yoga Teacher Training 200hrs (Yandara, Sweden), Prana Flow Vinyasa Retreat (Shiva Rea), Power Yoga FISAF.
  • FISAF Aerobic Instructor (od roku 2004) - Step Aerobic, Aerobic, Muscle Conditioning, BOSU

  

Zájezdy lektora

Golf Resort Konopiště
Fotogalerie

PortDeBras - víkend s Hankou Bartošovou

Golf Resort Konopiště

Česká republika
Středočeský kraj
lokalita:
Tvoršovice
3621.jpg

Tvoršovice

Tvoršovice jsou částí města Bystřice a nachází se v okrese Benešov.

Cvičební styly:
PortDeBras

PortDeBras

Port De Bras je lekce Body and Mind, která byla vytvořena ruským tanečníkem a choreografem Vladimirem Snežikem a španělským instruktorem a trenérem Juliem Papim. PortDeBras® spadá do cvičení z řady Body& Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Jde o specifické propojení strečinku a prvků z tance-baletu. Plynulé sekvence pohybů v rytmu příjemné hudby protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci a působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Jednotlivé sekvence jsou inspirovány strečinkem, jógou, metodou pilates a jednoduchými prvky tance či baletu.Jde o cvičební program vycházející z pohybů klasického i moderního tance, které jsou doplněny pohyby pro funkční a efektivní, ale zároveň šetrné a přirozené, posílení i protažení svalů celého těla. Autoři označují Port De Bras jako tanečně-kondiční trénink pro všechny, tzn. nejde o lekci pro tanečníky, ale pro běžnou veřejnost, které je uzpůsobena mírou obtížnosti, postupným způsobem výuky, respektováním fyziologického rozsahu pohybů, důrazem na pozitivní zdravotní aspekty jednotlivých pohybů. Jako ostatní lekce Body and Mind přináší i tato psychickou relaxaci, a to díky estetice plynulých pohybů v harmonickém souladu s jedinečně motivující a zároveň i zklidňující hudbou, hlubokému pravidelnému dechu a koncentrací na vlastní tělo a jeho pohyb.

Lekce jsou vhodné pro všechny,není tedy nutná předchozí zkušenost s tancem či cvičením.Cvičí se v pohodlném oblečení, na boso, v ponožkách, popřípadě v baletních piškotech.

Zaměření:
Body & Mind (jóga, pilates...)
Lucie Dědičová, Hana Bartošová
Lektoři:
Hana Bartošová
Hana Bartošová

Hana Bartošová

Specializace:
  • Jóga nidra
  • Restorativní jóga
  • Vinyasa jóga a další
Více informací
23. - 25.9.2022
Číslo zájezdu:  22CZGRKONA38
Program B
Doprava: Vlastní
Strava: Snídaně
Délka pobytu: 3 dny 2 noci
3 250