CAPRO profilovka

Akasha - Markelová Kateřina

Specializace:
Africký tanec
Sportovní vzdělání a praxe:

 - Africký tanec (řada workshopů s českými a zahraničními lektory, 4 tanečně vzdělávací pobyty v západní Africe)
 - Moderní tanec (kratší řada s českými a zahraničními lektory)

Zájezdy lektora

Africkým tancem z oblasti západní Afriky se zabývám od roku 2001. Zkušenosti s tímto tanečním stylem jsem čerpala při opakovaných pobytech v západní Africe, konkrétně v Guinee a Senegalu  kde jsem se učila tradičním a současným formám místního tance (djembe, sabar). V soustavném studiu tohoto tanečního stylu jsem dále pokračovala u skvělých tuzemských lektorů afro tance a absolvovala workshopy se zahraničními lektory u nás i v zahraničí.

Od roku 2002 až do současnosti působím jako tanečnice, choreografka, a bubnující tanečnice pražské skupiny Tiditade, která vystupuje s tanci a bubny západní Afriky.

Jsem členkou sdružení BARO, které organizuje workshopy afrického tance a bubnování zahraničních lektorů .

Vedu pravidelnou výuku afrického tance v Praze a workshopy afrického tance a Dun Dun dance po celé ČR.

Další pohybové zkušenosti:

2003 měsíční stáž japonského avantgardního tance Butó pod vedením Ryuzo Fukuhary, zakončená celovečerním  představením na Pražském Quadriennale.

V roce 2006 a 2007 projekt se senegalskými tanečníky v divadle Ponec Senegal meets Prague. 

V minulosti jsem působila jako tanečnice ve skupině Phonetix (elektronická hudba), Tshikuna (afro-pop) a dalších projektech (např.spolupráce s vokální skupinou Yellow sisters) a další.

Webové stránky : www.africkýtanec.cz 

Sportovní úspěchy
  • Členka skupiny www.tiditade.cz aktivně vystupující těleso africké hudby a tance

 

Zájezdy lektora

Poloostrov Lantena
Fotogalerie

Africký tanec u moře s Kateřinou Akasha - Markelovou

Sunny Resort Lanterna

Chorvatsko
Istrie
lokalita:
Lanterna (Tar)
3471.jpg

Lanterna (Tar)

Tar je nevelká zemědělská obec (800 obyvatel) v západní Istrii, na vyvýšenině (110 m n. m.), poněkud stranou od moře nad ústím řeky Mirny do moře, 9 km severně od Poreče. Je nejsevernější součástí porečské hotelové aglomerace. Pod Tarem se prostírá Tarská zátoka (Tarska draga), u ní malá rybářská osada s vyhledávanou rybí restaurací Santa Marina. Cestovnímu ruchu slouží malý poloostrov Lanterna, kde se rozrostlo živé kvalitní stejnojmenné letovisko uprostřed pěkného lesoparku, známé své bohatou sportovní nabídkou.

Cvičební styly:
Program pro děti

Program pro děti

Víkendové a týdenní akce, kde je zajištěno plavání dětí a miminek, cvičení s dětmi, masáže miminek, cvičení pro maminky (aquaerobic, poweryoga, pilates), v době cvičení dospělých je zpravidla zajištěno hlídání dětí.

Zaměření:
Programy pro děti
,
Africký tanec

Africký tanec

Lekce afrického tance jsou určeny pro ženy a muže, všech věkových kategorií, bez předešlých tanečních zkušeností. Africký tanec vychází z tradičních tanců západní Afriky, ale v současnosti je populárním tanečním stylem určeným pro širokou veřejnost. Při africkém tanci je zapojeno celé tělo. Jedná se o komplexní pohyb, při kterém nechybí spirály, ondulace, izolace, skoky, otočky, vibrace, pulzace. Cílem tohoto tanečního stylu je pochopit nejenom formu pohybu, ale také africké rytmy, které jsou s africkým tancem úzce propojeny. Lekce afrického tance jsou energetickým obohacujícím zážitkem!

Zaměření:
Taneční
Kateřina Akasha - Markelová
Lektoři:
Kateřina Akasha - Markelová
CAPRO profilovka

Kateřina Akasha - Markelová

Specializace:
  • Africký tanec
Více informací
9. - 18.7.2021
Číslo zájezdu:  21HR1LAAPA27
Program T
Doprava: Autobus
Strava: Bez stravy
Délka pobytu: 10 dní 7 nocí
8 990