Lendava: Termální lázně, turistika i víno

Slovinsko je u českých turistů stále oblíbenější. Známý Triglavský národní park nebo hlavní město Lublaň představují častý výletní cíl posledních let. Východ této překrásné země je ale zatím Čechům známý méně. Pojďte jej s námi prozkoumat.

Štítky:
  • Ubytování
  • Cvičení
  • Slovinsko
Hotel Lipa Lendava CK Capro
Hotel Lipa Lendava CK Capro

Relax v lázeňském městě

Nejvýchodnější část Slovinska v okolí města Lendava si vás okamžitě získá. Nejen okouzlující přírodou, ale i službami na velmi vysoké úrovni. Díky četným zdrojům termálních pramenů se totiž v této oblasti daří cestovnímu ruchu. Proslulé termální lázně disponují bazény s různou teplotou léčivé vody, která se pohybuje v rozmezí 30–38 °C. Vyberete si tak podle svého gusta a můžete začít relaxovat. Pro ty z vás, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku, jsou ideální naše relaxační pobyty s cvičením. Během nich můžete oddych v lázních kombinovat třeba s power jógou nebo pilates.

termální bazény v hotelu Lipa
termální bazény v hotelu Lipa

Blahodárný parafín

Voda z místních termálních pramenů je velmi bohatá na parafín. Její léčivé účinky pomáhají lidem s revmatem, problémy se štítnou žlázou, onemocněními nervového systému, gynekologickými problémy, s léčbou bolavých kloubů, po úrazech nebo popáleninách. V hotelu Lipa můžete využít celkem 5 hotelových bazénů s termální parafínovou vodou – a vyzkoušet na sobě její blahodárné účinky.

Lendavská oblast - vinice
Lendavská oblast - vinice

Na skok do vinohradu

Lendavská oblast je proslulá svými vinicemi. Rozprostírají se všude, kam jen oko dohlédne a nejlépe je prozkoumáte pěšky nebo na kole. Půjčte si ho přímo v hotelu, anebo si z domova přivezte vlastní. Při toulkách přívětivou krajinou můžete ochutnat místní kulinářské speciality a samozřejmě i vynikající vína. Turisty potěší výlet na rozhlednu Vinarium Lendava nebo lendavský hrad.

Vydáte se s námi odpočívat?

Zpět