Detail zájezdu CK CAPRO s.r.o. (příloha ke smlouvě)

Kód zájezdu: 19TR9LONBA26A
Středisko: Long Beach***
Země: Severní Kypr
Region: Famagusta
Lokalita: Famagusta
Stravování: Polopenze
Doprava: Letecky
Zájezd od: 29.6.2019
Zájezd do: 6.7.2019
Ubytování od: 29.6.2019
Ubytování do: 6.7.2019
Počet dní zájezdu: 8
Počet nocí zájezdu: 7
Karta zájezdu: Cvičení a relax na Severním Kypru - Long Beach***
Program zájezdu: Jógová dovolená na Severním Kypru s Hankou Seifrtovou a Marcelou Martínkovou - Program B
Text akce: Výprodáno, možný pouze odlet z BRNA 27.6.

Popis programu

Lektoři

Hana Seifrtová, Marcela Martínková

Cvičební styly

Ranní jóga, Asthanga Jóga, Hathajóga, Jóga pro děti

Ceník

Typ Cena
Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji 19 090 
Dospělý v jednolůžkovém pokoji 23 590 
Dítě do 12 let na přistýlce se 2 dospělými osobami 7 490 
2. dítě do 6 let na přistýlce se 2 dospělými osobami 8 990 
2. dítě do 12 let na přistýlce se 2 dospělými osobami 11 490 
Dítě do 12 let na řádném lůžku s 1 dospělou osobou 15 890 
Dítě do 2 let bez nároku na služby 1 000 

Příplatky a slevy

3. dospělá osoba v pokoji (přistýlka) -1 000   / pobyt
Plná penze 1 200   / pobyt
E1122225_Komplexní pojištění turistické (do 20.000,-) 276   / pobyt
E1122226_Komplexní pojištění turistické (do 30.000,-) 326   / pobyt
E3122225_Komplexní pojištění sportovní (do 20.000,-) 332   / pobyt

Cena zahrnuje

  • ubytování
  • stravování - polopenze včetně nápojů
  • cvičení podle druhu programu, viz záložka "Program zájezdu"
  • letecká doprava vč. transferů do/z hotelu
  • letištní taxy a palivový příplatek*
  • služby delegáta
  • zákonné pojištění proti úpadku CK

Doplňující informace

Pokud potřebujete poradit, zavolejte nám nebo pošlete email.

Charakteristika střediska

Poloha

Menší hotelový komplex s krásnou zahradou se nachází přímo u pláže, nedaleko města Iskele, 12 km od Famagusty a cca 45 km od letiště Ercan.

Vybavení a služby

Venkovní bazén s dětskou částí a barem, restaurace s terasou a výhledem na moře, dětský koutek, trezor na recepci, WiFi v lobby.
Recepce s barem, směnárnou a menším lobby s wifi připojením zdarma.
Trezor a fén na vyžádání v recepci zdarma.

Pláž

Dlouhá písečná pláž s lehátky a slunečníky ZDARMA. Osušky k vyzvednutí na recepci ZDARMA.

Ubytování

Možnosti ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky nebo větších pokojích se dvěmi oddělenými místnostmi /ložnice se dvěma lůžky a obývací pokoj s rozkládacím gaučem/. Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, minibarem (za poplatek), varnou konvicí, individuální klimatizací, TV/SAT a terasou. Pokoje v první řadě s přímým výhledem na moře disponují lehátky a slunečníky.

Služby a možnosti dalšího využití

Strava

POLOPENZE včetně nápojů - snídaně a večeře formou bufetu v restauraci s terasou s výhledem na moře. U večeře dva nápoje v ceně  - rozlévané víno nebo pivo, nealkoholický nápoj místní výroby. Rozlévaná voda během jídla.

Možnost dokoupení plné penze
PLNÁ PENZE včetně nápojů - snídaně, oběd a večeře formou bufetu.   U oběda a večeře dva nápoje v ceně - rozlévané víno nebo pivo, nealkoholický nápoj místní výroby. Rozlévaná voda během jídla.

Možnosti dalšího vyžití

Místní doprava přímo od hotelu do města Famagusta.
V blízkosti areálu kratší běžecká dráha, dětské hřiště a venkovní posilovna.
V docházkové vzdálenosti se nachází restaurace a supermarket. O večerech Vás čeká živá hudba.

Výlety

FAMAGUSTA
Během jednoho z nejhezčích a nejobsáhlejších výletů navštívíte klášter sv. Barnabáše, zakladatele Kyperské pravoslavné církve a patrona ostrova. Dále pak jedno z největších starověkých nalezišť město Salamina, kde budete mít možnost prohlédnout zachovalé a dodnes používané starověké divadlo, lázeňský komplex,  gymnasium, pozůstatky soch a mozaik. Po obědě se vydáte do samotné Famagusty, která byla na vrcholu své největší slávy v době vlády Lusignanů. V centru Famagusty, které je ohraničeno benátskými hradbami, naleznete spousty  středověkých památek z doby vlády Lusignanů a Benátčanů. K jedné z nejimpozantnějších památek bezpochyby patří gotická katedrála sv. Mikuláše (dnes mešita),  Othelova věž, která dostala své jméno podle slavné Shakespearovské hry. Na závěr výletu navštívíte nechvalně proslulé „město duchů“ Varoshu, které bylo v roce 1974 uzavřeno a necháno na pospas času.

Cena zahrnuje – transfer, služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce, vstupy a oběd bez nápojů.

Orientační cena:  50 Euro


KYRENIA
Ideální výlet pro milovníky středověkých hradů a přírody. Jako první navštívíte hrad sv. Hilariona, který nechali postavit již Byzantinci. V té době Hilarion spolu s hradem Bufavento a Kantara sloužil jako hrad strážný. Ze všech tří zmíněných hradů je výborný výhled na moře a Byzantinci mohli tak díky nim sledovat lodě připlouvající k ostrovu.   V průběhu vlády Lusignanů byl přestavěn na letní královské sídlo. O Hilarionu se také tvrdí, že se stal inspirací pro Walta Disneyho pro hrad zlé královny ve Sněhurce. Z hradu je nádherný výhled na celé pobřeží Kyrenie.  Další zastávkou je opatství a vesnička Bellapais. Opatství je považováno za mistrovské dílo gotického umění a ze svých ochozů nabízí fantastický výhled na Kyrenii. Po obědě se vydáme do samotné Kyrenie, kde si jako první prohlédneme Kyrénský hrad, který sloužil jako obraný hrad a sídlo Lusignanů. V době kolonizace pak také sloužil jako vězení hlavně pro členy organizace EOKA.  V pevnosti se nachází také známé muzeum antického vraku starého cca 2300 let. Poté následuje volný čas v přístavu, který je považován za nejkrásnější na celém Kypru.

Cena zahrnuje – transfer, služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce, vstupy a oběd bez nápojů.

Orientační cena: 50 Euro


PŮLDENNÍ NICOSIA
Největší zajímavostí tohoto výletu je možnost překročení hranic do sousedního státu – Kyperské republiky a „Zelenou linii“. V průběhu tohoto výletu navštívíte s průvodcem starou část turecké části Nicosie. Pěší okruh městem začíná u Kyrénské brány, kde se nachází i informační centrum a zbytky středověkých hradeb. Dále budete pokračovat směrem k hranicím přes Atatürkovo náměstí, kde kdysi stával osmanský palác. Cesta vede kolem bývalého kostela sv. Jíří, dnes Velkého hamamu až k jednomu z nejzachovalejších osmanských hostinců  Buyuk hanu (Velkému hostinci). Dále uvidíte obrovskou katedrálu sv. Sofie, která byla po dobytí ostrova Osmany přestavěna na mešitu. Poté následuje rozchod, během kterého můžete nakupovat buď v turecké části města nebo přejít na stranu řeckou, na které máte možnost zakoupit i jedno z nejstarších vín na světě – sladkou sytě červenou Commandarii. K přechodu hranice do Kyperské republiky je potřeba cestovní pas!

Cena zahrnuje – transfer, služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce.

Orientační cena: 35 Euro


POLOOSTROV KARPAZ
Na tomto výletě budete mít možnost poznat typický kyperský život a uvidíte nejzajímavější část ostrova Kypr, civilizací dosud nedotčenou přírodu, kde dodnes žijí polodivocí osli. Poloostrov je také jedinou částí ostrova kde nedošlo k přesídlení obyvatelstva a řečtí i turečtí Kypřané zde žijí vedle sebe.  Během výletu navštívíte lidovou stáčírnu olivového oleje s možností ochutnávky i nákupu oleje. Poté se vydáte ke klášteru sv. apoštola Onřeje, což je nejvýznamnější poutní místo řeckých Kypřanů v severní části ostrova a zároveň nejvýchodněji položená stavba na ostrově. Po obědě v restauraci u pláže Vás čeká koupání na nejkrásnějších pláží na světě – Zlaté pláži a oběd. Po cestě se také krátce zastavíme ve vesničce Dipkarpaz s možností prohlídky vesnické mešity.

Cena zahrnuje – transfer, služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce a oběd bez nápojů.

Orientační cena: 50 Euro 

Doprava

Letecky - upozorňujeme, že cestovní pas musí mít platnost minimálně 5 měsíců po návratu z Vaší dovolené

Očekávaný odlet z Prahy 9:35
Očekávaný přílet do Prahy 8:45

Očekávaný odlet z Brna 19:20
Očekávaný přílet do Brna 18:25

Datum tisku: 30.5.2020 17:16
URL stránky: https://www.capro.cz/zajezdy/tisk/jogova-dovolena-na-severnim-kypru-s-hankou-seifrtovou-a-marcelou-martinkovou-1.html