Podmínky pro cestování do Chorvatska

Chorvatsko již garantovalo podmínky vstupu do země, které budou platit i v létě a protože se na nás Chorvaté těší minimálně stejně tak, jako my na ně, nejsou podmínky vstupu nijak drastické.

Vstup do Chorvatské republiky

  • Všechny osoby, které přijíždějí na dovolenou do Chorvatské republiky, musí mít potvrzení o rezervaci ubytování a vyplnit online formulář Enter Croatia
  • Osoby, které přijíždějí na dovolenou do Chorvatské republiky ze zelených zemí/regionů, nemusejí předložit test ani nastoupit do karantény.
  • Osoby z ostatních zemí musejí při vstupu do Chorvatské republiky předložit negativní PCR test nebo RAT (antigenní) test ne starší 48 hodin, nebo se podrobit testování ihned po příjezdu do Chorvatské republiky, přičemž musejí zůstat v izolaci, dokud neobdrží negativní výsledek testu. Pokud se jedná o rychlý antigenní test a pobyt delší než 10 dní v HR, je nutné znovu provést testování do desátého dne ode dne vydání tohoto testu.
  • Děti mladší sedmi let, které cestují v doprovodu rodičů, jsou zproštěny povinnosti předložit negativní výsledky testu a nastoupit do karantény, pokud rodiče mají negativní PCR nebo RAT (antigenní) test.
  • Osoby, které prodělaly COVID-19 v uplynulých 6 měsících, jsou zproštěny povinnosti předložit negativní PCR test a nastoupit do karantény. Jako důkaz o prodělání COVID-19 turisté musejí předložit pozitivní výsledek PCR nebo RAT (antigenního) testu, nebo pozitivní výsledek neutralizačního testu (NT), nebo potvrzení, že prodělali COVID-19 vydané lékařem, přičemž je toto potvrzení platné nejdříve jedenáctý den od doručení pozitivního testu.
  • Osoby, které mají potvrzení o očkování proti COVID-19 jsou zproštěny povinnosti předložit negativní test a nastoupit do karantény (musí obsahovat důkaz, že od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní, pro Modernu platí 14 dní od 1. dávky)
     

Antigenní test si v ČR uděláte zdarma, stačí se jen včas registrovat.  V případě potřeby je potom možné si udělat test přímo ve středisku.

Nemusíte mít obavy, že ČR momentálně Chorvatsko zařadila do tmavě červené kategorie. Situace na Istrii je výrazně lepší, než ve zbytku země a navíc do léta zbývá ještě hodně času.

Naše nabídká zájezdů do Chorvatska (klikněte)

Těšíme se na Vás

Kolektiv CK CAPRO

Štítky:
  • Covid
  • Chorvatsko
Zpět