Aktualizované podmínky pro cesty do Řecka k 18.5.2021

Při cestě do Řecka platí, že je potřeba provést PCR testy, jak při odletu, tak i po příletu. Povinnost testů se na vás nevztahuje, pokud jste již byli očkováni nebo jste Covid prokazatelně prodělali.

Dnes platí, že všechny osoby musejí při vstupu do Řecka

A. předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin od odebrání vzorku nebo

B. předložit oficiální národní certifikát o provedeném očkování v anglickém jazyce, pokud uplynulo minimálně 14 dnů od završení vakcinace. Seznam přijatelných vakcín: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson + Johnson / Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinophar.

C. předložit potvrzení o onemocnění covid-19 nebo pozitivní diagnóze provedené PCR nebo antigenní metodou, které je platné 2 až 9 měsíců od data na něm uvedeného a bylo vydáno orgánem veřejné správy dle místní legislativy, akreditovanou laboratoří země původu či tranzitu nebo veřejnou či soukromou laboratoří certifikovanou příslušným národním orgánem. Potvrzení musí být vystaveno v anglickém, francouzském, německém, italském, španělském nebo ruském jazyce a obsahovat jméno a příjmení tak, jak je uvedeno v pase.

(Informace aktuální k 18.5.2021)

Štítky:
  • Covid
  • Řecko
Zpět